Renault
Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

Projekty

Bezpieczeństwo
i mobilność dla
wszystkich

KLIENT:
Renault
USŁUGI:
komunikacja, kampanie, kampanie edukacyjne
i społeczne, działania CSR, projekty graficzne i animacji

„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z największych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym na świecie. 1 milion wyedukowanych dzieci ze szkół podstawowych! I nagroda za najlepszą kampanię CSR w Europie.

Odpowiadaliśmy za kompleksową realizację, kreację i administrację ogólnopolskiego programu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół podstawowych, promującego bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ekologiczną mobilność.

Do naszych zadań należała organizacja wszystkich elementów programu (drukowane pakiety edukacyjne, e-learning, międzynarodowy konkurs, szkolne kluby bezpieczeństwa), rekrutacja szkół (w tym kontakt z nauczycielami i szkołami), produkcja i kreacja materiałów edukacyjnych.

Odpowiadaliśmy także za promocję - działania PR i reklamowe, stworzenie i aktualizację strony internetowej, działania public affairs, organizację konferencji prasowych i finału konkursu ogólnopolskiego, jak również koordynację wyjazdu na finał międzynarodowy w Paryżu, współpracę z ekspertami, organizacjami branżowymi i instytucjami.

W ciągu 14 lat trwania programu nauczaniem objęto milion uczniów z 5 tysięcy szkół podstawowych. W tym czasie Renault ufundowało niemal 30 tysięcy pakietów edukacyjnych, a dzieci zgłosiły 15 tysięcy i 195 projektów w ramach konkursów.

Program zdobył szereg nagród branżowych i instytucjonalnych, w tym nagrodę European Excellence Awards dla najlepszej kampanii CSR w Europie.

Podobają Ci się nasze rozwiązania i podejście do prowadzenia
 projektów? Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z Iwoną:
+48 600 906 619, iwona.binkowska@allegro.com.pl