ING Bank Śląski
ING Smog Free

Projekty

ING Smog Free

KLIENT:
ING Bank Śląski
USŁUGI:
działania CSR, Public Relations,
konferencja, influencer marketing, wideo

ING Bank Śląski to firma odpowiedzialna społecznie, która zachęca do podobnej postawy swoich klientów oferując im m.in. produkty bankowe wspierające inwestycje ekologiczne. W ramach działań CSR rozpoczęliśmy debatę dotyczącą wspólnej walki ze smogiem. Zorganizowaliśmy dla ING specjalną konferencję prasową z udziałem dziennikarzy z mediów opiniotwórczych, influencerów, aktywistów i władz lokalnych. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy antysmogową wieżę autorstwa Daana Roosegaarde, która stanęła w Krakowie.

Aby wzmocnić wizerunek ING Banku Śląskiego jako firmy odpowiedzialnej społecznie, zachęcającej do podobnej postawy swoich klientów, zorganizowaliśmy konferencję prasową dotyczącą zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Wydarzenie odbyło się w Krakowie, mieście, które w tamtym czasie miało największe problemy ze smogiem.

Wykorzystując w projekcie wieżę antysmogową autorstwa holenderskiego artysty Daana Roosegaarde – która stanęła w Krakowie, pochłaniając smog niczym wielki odkurzacz – rozpoczęliśmy społeczną dyskusję na temat jakości powietrza w Polsce. W konferencji uczestniczyli dziennikarze z mediów opiniotwórczych, influencerzy , aktywiści i lokalne władze.

Byliśmy odpowiedzialni za kompleksową komunikację opartą o działania CSR. Zaangażowaliśmy ich w aktywny kontakt z mediami ogólnopolskimi oraz lokalnymi. Publikacje dotyczące wydarzenia ukazały się nie tylko w polskich, ale i zagranicznych mediach.

Nasza realizacja została doceniona w konkursie Baltic Event Awards.

Podobają Ci się nasze rozwiązania i podejście do prowadzenia
 projektów? Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z Iwoną:
+48 600 906 619, iwona.binkowska@allegro.com.pl